niedziela, 12 marca 2017 r. Dzisiaj imieniny: Bernarda, Grzegorza, Józefiny

Polska prowincja

Wybrane miejsca

Wiecej »

Klimaty prowincji


Galeria polskiej prowincji


 

Stary Nałęczów.

Zafascynowani polską prownicją

      Malarstwo o polskiej prowincji. Na zdjęciu obok:
        Maksymilian Gierymski "Wiosna w miasteczku".

więcej >>

Dawny Kock

Żołnierze niemieccy przed pałacem w Kocku w czasie okupacji. Zdjęcia archiwalne Kocka do publikacji ofiarowali: Pani Maria Kowalewska, Pani Ewa Mioduchowska, Pan Wiesław Doleżal, Pan Roman Wlazly, Pan Marek Futera. Zdjęcia są częścią albumu "Kock w fotografii", który powstał na zlecenie Domu Kultury im. Księżnej Anny z Sapiechów Jabłonowskiej w Kocku. Jeśli ktoś będzie mógł powiedzieć coś więcej o tych fotografiach, prosimy o kontakt na adres: [email protected]

 

Fot. 1 - pałac w Kocku w 1916 r. Fot. 2 i 3 - ten sam pałac w okresie międzywojennym.Fot. 1 - rynek w Kocku w 1910 r. Fot. 2 i 3 - dzień targowy na rynku w Kocku prawdopodobnie w okresie międzywojennym i po wojnie.Fot. 1 - synagoga w Kocku w okresie międzywojennym, spalona w czasie wojny. Fot. 2 - uroczystość Bożego Ciała w okresie międzywojennym. Fot. 3 - Pierwsza Komunia Święta przed zburzonym kościołem w Kocku w 1942 r.Fot. 1 - ul. 1 -go Maja prawdopodobnie w latach 50 -tych XX w. Fot. 2 - Młyn - Papiernia w Kocku. Fot. 3 - obchody rocznicy śmierci płk. Berka Joselewicza w okresie międzywojennym.Fot. 1 - dom cadyka Morgensterna, tzw. Rabinówka po wojnie. Fot. 2 - stary dom przy ul. Kościuszki. Fot. 3 - glinianki w Kocku. 

Fot. 1 - dumna mieszkanka na ulicy przy wjeździe do Kocka z Warszawy. Fot. 2 - ulica Wojska Polskiego prawdopodobnie w latach 60 -tych. Fot. 3 - strona zachodnia rynku w latach 60 -tych.
« Powrót