piątek, 17 marca 2017 r. Dzisiaj imieniny: Patryka, Zbigniewa, Gertrudy

Polska prowincja

Wybrane miejsca

Wiecej »

Klimaty prowincji


Galeria polskiej prowincji


 

Stary Nałęczów.

Zafascynowani polską prownicją

      Malarstwo o polskiej prowincji. Na zdjęciu obok:
        Maksymilian Gierymski "Wiosna w miasteczku".

więcej >>

Dlaczego warto zwiedzać polskie prowincje?

Dlaczego warto zwiedzać polskie prowincje?

Dziś coraz więcej osób, szczególnie młodych, ucieka ze wsi do miast, bo tam łatwiej o dalszą edukację i pracę. Coraz mniej osób chce pracować na roli ze względu na ciężkość pracy i nieadekwatne do niej zarobki. Tymczasem nie brakuje też osób, które przeprowadzają się z miast na wsie, a przynajmniej uciekają z miast w czasie wakacji. Niejedna osoba posiada na prowincji domek letniskowy. Choć wciąż większość Polaków wybiera na wakacje morze bądź góry, to na wiejskich terenach też jest pięknie i warto zobaczyć wiele miejsc. Oto zalety wyjazdu poza wielkie miasta.

Cisza, spokój i świeże powietrze

Prowincja to idealne miejsce, aby odpocząć od wielkomiejskiego hałasu, betonu i zanieczyszczeń. Wiejska cisza, spokój oraz świeże powietrze potrafią sprawić, że nie chce się wracać do miasta. Prowincja to najlepsze miejsce na wakacje dla osób kochających naturę i nielubiących tłumów. Tutaj nie uświadczymy korków na ulicach, kolejek i zatłoczonych miejsc. Możemy mieć pewność, że idealnie wypoczniemy.


Prawdziwymi szczęściarzami, szczególnie w obecnych czasach, są posiadacze domków letniskowych. Na prowincję można jednak też wybrać się kamperem, który umożliwia zwiedzenie wielu miejsc zamiast zostawania w jednym.

Swoboda i wolność

Na prowincji możemy też cieszyć się swobodą i wolnością. Nie musimy się martwić, że komuś będziemy przeszkadzać, więc bez problemu możemy zabrać ze sobą dzieci czy psy. Nikt też nie będzie przeszkadzał nam. Możemy robić, co chcemy bez obaw, że komuś się to nie spodoba. Mając domek letniskowy czy kamper możemy cieszyć się również swobodą noclegów i spędzania czasu przy brzydkiej pogodzie, a także swobodą przygotowywania sobie posiłków.
Nie musimy liczyć się z tym co zastaniemy w hotelu i co dostaniemy w hotelowej restauracji. Zamiast hotelowych molochów, w prowincjonalnych miejscowościach turystycznych znajdziemy malownicze domki z pokojami na wynajem albo gospodarstwa agroturystyczne zapewniające lokalne jedzenie oraz wiele atrakcji, również dla dzieci.

zobacz najciekawsze gminy w tym zestawieniu

Niskie ceny

Przez całe lato internet jest zasypywany tak zwanymi paragonami grozy z restauracji nadmorskich lub z innych najpopularniejszych turystycznie miejsc. Hotele też swoje kosztują. Tymczasem na prowincji nawet jeśli nie mamy domku letniskowego bądź kampera nie musimy martwić się o duże koszty.

Noclegi w domkach, niewielkich pensjonatach czy nawet gospodarstwach agroturystycznych nie są tak drogie, jak w nadmorskich hotelach z apartamentami. Również jedzenie w prowincjonalnych restauracjach jest tańsze. Wyjazd na prowincję będzie więc idealnym rozwiązaniem dla osób z mniej zasobnym portfelem.

Gminy w tym zestawieniu

Piękne i ciekawe miejsca

Polska prowincja to mnóstwo pięknych i bardzo ciekawych miejsc. Przede wszystkim to wspaniałe lasy, wiele szlaków turystycznych, tereny nad rzekami, jeziorami, czy tereny podgórskie. Jest gdzie aktywnie spędzać czas – pobiegać, pojeździć na rowerze czy rolkach albo chociażby pospacerować. Dlatego na taki wyjazd zaopatrzmy się w naprawdę wygodne buty zobacz wygodne buty na Mybaze.com. Polska prowincja to nie tylko natura, ale i wiele innych atrakcji. W mniejszych miasteczkach i na wsiach odbywają się latem różne wydarzenia i uroczystości, w których warto brać udział. Nie brakuje także ciekawych muzeów, kościołów i zabytków do zwiedzenia. W każdej części kraju można znaleźć wiele niezwykłych miejsc, w których spędzić można równie wspaniałe wakacje, jak nad morzem czy w górach. To też idealne miejsca na weekendowy wypad za miasto, by naładować baterie wyczerpane przez pracowity tydzień.

Zobacz gminy

« Powrót